Zimbabwe – dziwny jest ten kraj

dnia

  Zimbabwe to naprawę dziwny kraj. zimbabwe_100_trillion_2009_obverse

Kraj, który jeszcze tak niedawno przeżywał drugą największą hiperinflację w dziejach świata i gdzie bezrobocie sięga 90% (oficjalne statystyki oscylują od 4-95%, co też jest dziwne), a mimo to biedy nie widać.

Dziwny to kraj, gdzie resztę sklepy wydają w cukierkach, kierowcy jeżdżą bez prawa jazdy popijając przy tym amarulę (pyszny likier, polecam:), duży brzuch jest symbolem bogactwa, a mieszkańcy noszą jeszcze dziwaczniejsze imiona (tj. Problem, Kochaj Mnie Więcej, Bóg Jeden Wie, Jesteśmy Skończeni, Waka Waka,…)


Zimbabwe słynie głównie z majestatycznych Wodospadów Wiktorii i najstarszego urzędującego prezydenta, ale dla mnie to przede wszystkim kraj jednych z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi, cudownej przyrody i bezkresnych, niespotykanych nigdzie indziej krajobrazów.

 

  • Więcej zdjęć z Zimbabwe tutaj.
  • Moje relacje z kilkakrotnych podróży do tego kraju : Matopos; jednego z najpiękniejszych miejsc, jakie było mi dane zobaczyć, mistycznych ruin królestwa Wielkiego Zimbabwe oraz bliskiego spotkania z afrykańskim lwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s